lastblood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


anime rpg
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I Don't Care!!!!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptySam Ian 15, 2011 11:35 pm

O zi aici si puteam sa spun ca am trecut de tot ce era mai rau,insa singura problema e ca nu eram acolo reprezentat ca baiat,ci ca fata.Directorul considerase "necesar" sa stau o zi la detentie chiar daca nu facusem nimic.Am deschis bosumflat usa tragand de fusta in jos si m`am asezat in ultima banca de la fereastra oftand scurt.
"Nu e drept,viata mea e oribila,nu puteau sa aleaga alt reprezentant?Nici nu stiu sa merg pe tocuri si mai ales nu stiu cum sa imi prin parul,e o porcarie,as vrea sa ma trezesc din tampenia asta si sa nu mai am asta la mana..." imi spun in gand privind urat bratara albastra de la mana dreapta.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptySam Ian 15, 2011 11:45 pm

Dupa ce deschise usa puternic si intra in sala cu rucsacul in mana , privind direct spre prima banca pe care o vazuse si se indrepta direct spre ea .
Neata copii. murmura acesta printre buze inainte sa se aseze pe scaun . Nu examinase atent clasa, asa ca inca nu stia cine era si cine nu in sala .
Sus In jos
Kevin

Kevin


Mesaje : 54
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:01 am

mergeam incet pe holurile academiei, destinatia fiindu-mi sala de detentie. Directoru` asta tampit ma pusese pe mine sa stau cu cei de acolo. In loc sa plec acasa, va trebuii sa mai stau cateva ore in scoala asta. Oftez si imi trec mana prin par, un vechi tic al meu, dupa care ma opresc in fata usii. O deschid si intru analizandu-i pe cei ce erau acolo. Ii salut plictisit si ma asez la catreda sprijinindu-mi barbia in mana stanga.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:10 am

Am oftat scurt,apoi mi`am ciufulit nervos parul cu ambele maini,deja numaram in minte cat mai era pana imi dadeau drumul din "temnita" aceea,cum preferam eu sa asociez detentia cu o inchisoare.Mi`am dus bosumflat privirea spre peisajul de afara privind`ul plictisit.
Am auzit usa deschizandu`se de doua ori si inchizandu`se la loc,tot de doua ori,dar nici macar din curiozitate nu m`am uitat spre ea.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:13 am

Dupa ce s-a dat cu capul de suprafata bancii de vre-o 3-4 ori , a renuntat sa se loveasca deoarece avea deja cateva cucuie bune.
Avea oarecum chef de fumat , dar bineinteles, nu avea cum in acel loc. Reguli stupide mai erau.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:23 am

Cu fiecare secunda care trecea ma facea sa ma simt tot mai plictisit.Eu plictisit?Era ca si cum ai fi spus ca Miki Mouse e pisica,si totusi...nu putea sa fie totul chiar asa de amortit in jur.Nici macar nu stiam cat e ceasul,desi aveam nevoie sa port unu dupa mine.
Stie careva cat e ceasul? intreb obosit si imi proptesc coatele pe banca,apoi mi`am rezemat capul in palme privind prin clasa.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:28 am

Aceeasi ora de ieri pe vremea asta. murmura plictisit punand coatele pe banca . N-am de unde sa stiu. replica . Nici el nu purta ceas cu el, nu-i trebuia mai deloc , nu-i prea pasa de ora.
Sus In jos
Kevin

Kevin


Mesaje : 54
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:31 am

- 2:30! ii raspund plictisit dupa care ma ridic de la catreda apropiindu-ma de fereastra.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:43 am

Aceeasi....ora de ieri pe vremea asta,uhm...suna bine,o singura problema,nu stiu cat era ceasul ieri pe vremea asta! mi`am dat ochii peste cap.
Merci.. am zambit dupa ce am primit in sfarsit raspunsul
Deci...cat timp mai stam aici? am intrebat ciufulindu`mi parul cu ambele maini.
Sus In jos
Kevin

Kevin


Mesaje : 54
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:45 am

-Hmm, pai dupa indicatiile directorului, vreo trei ore! spun stramband din nas deoarece nu-mi convenea deloc situatia.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:48 am

3 ore? Mama ce timp irosit din viata. murmura acesta , nu ca ar avea prea multa treaba in acea zi , deci putea sta acolo mult si bine . Stramba din nas , punandu-si picioarele pe banca .
Sus In jos
Kevin

Kevin


Mesaje : 54
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 12:52 am

Dau nepasator din umeri dupa care imi indrept privirea spre peisajul de afara. pentru mine timpul nu e o problema, am o eternitate la dispozitie sa fac ce vreau si chiar pot da si timpul inapoi. Am mai mentionat pana acum ca ador ceea ce sunt!?
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 1:03 am

3 ore...umm...suna rezonabil,intr`un fel,desi pentru mine cateva secunde fara sa fac ceva erau o eternitate,dar mite 3 ore.
Si...e obligatoriu?Adica o sa ne tii inchisi aici?Sau...putem pleca? intreb desi era evident ca trebuia sa stam acolo pentru 3 ore,de aceea se numea detentie.
Sus In jos
Kevin

Kevin


Mesaje : 54
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 1:09 am

Imi indrept privirea spre ea si ridic din spranceana.
-Bine, poti pleca, asta daca vrei ca maine sa te prezinti din nou aici cu pedeapsa dublata. spun pe un ton calm sprijinindu-ma de perete.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 1:16 am

O privi ciudat cu coada ochiului pe tipa . Simtea ceva ciudat la ea , dar nu-si putea explica.
Renunta la idee , crezand ca i se parea doar . Ofta.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 11:38 am

M`am ridicat vesel din banca cand nu terminase propozitia,dar cand am auzit sfarsitul,am oftat asezandu`ma din nou.
6 ore?Eu nu rezist nici o ora! mi`am ciufuit nervos parul.
Ah,da eu sunt Andy? m`am prezentat oftand pentru ca eram inchis acolo pentru 3 ore si nici macar nu stiam cum ii cheama.
Sus In jos
Dylan

Dylan


Mesaje : 67
Data de înscriere : 14/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 11:49 am

Dylan. spuse scurt si direct , nu dorea sa se lungeasca . Ridica [,] capul spre tavan , inspirand adanc .
Sus In jos
Anne.

Anne.


Mesaje : 6
Data de înscriere : 16/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 4:57 pm

Intru nervoasa in sala de detentie si ma trantesc intr-o banca. Imi ridic privirea si langa fereastra il observ pe Kevin, fratele meu.
-Ups! soptesc si ma las in jos sperand sa nu ma vada, dar acesta ma privea urat. Da, da, stiu ca el vroia sa fiu o eleva model si bla, bla, insa cine il asculta! Oricum nu eu. II zambesc inocent dupa care imi trantesc capul pe banca. Super! Iarasi nu voi avea voie sa ies din casa o saptamana. Uneori il urasc.
Sus In jos
Andy

Andy


Mesaje : 62
Data de înscriere : 15/01/2011

I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! EmptyDum Ian 16, 2011 10:05 pm

Am privit usa care s`a deschis,apoi pe fata,am oftat scurt privind`ul pe baiatul care se prezentase.
Uhm...deci...Dylan,de ce esti aici? intreb proptindu`mi capul in palme.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I Don't Care!!!! Empty
MesajSubiect: Re: I Don't Care!!!!   I Don't Care!!!! Empty

Sus In jos
 
I Don't Care!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
lastblood :: Academy :: Detentie-
Mergi direct la: